Cudowne wkładki magnetyczne tani gadżet czy skuteczne lekarstwo ?

Wkładki magnetyczne wymyślono w oparciu o receptury starożytnej akupunktury i topografii stref refleksyjnych podbicia stóp. Wkładki magnetyczne do butów zostały wymyślone aby w naturalny bezinwazyjny sposób leczyć ciało człowieka. Na czym to polega ?

Stopy to zwierciadlane odbicia zdrowia człowieka, nie wymagające prawie żadnego nakładu czasu i energii na pielęgnację. Potrafią jednak w zadziwiający sposób wpływać na kondycję twojego ciała.

Wkładki magnetyczne do buta

Wkładki magnetyczne do butów należą do środków, działających w opraciu o akupresurę i masaż leczniczy. Wkładki skonstruoowano tak aby za pomoca wbudowanych magnesów wywierać nacisk na kluczowe dla scałego organizmu miejsca na stopach. Punktowy ucisk na te strefy podeszwy wspomagany polem magnetycznym wpływają kojąco, wzmacniająco i pobudzająco na receptory topograficzne, którym przyporządkowane są konkretne narządy ciała oraz wspomagają funkcjonowanie całego organizmu.

Wkładki magnetyczne do butów wydają się przyjemne w noszeniu również dzięki materiałom, którymi zostały pokryte. Dostępne są wkładki miękkie - żelowe lub lateksowe oraz twarde typu jeż, wyposażone w wypustki. Czsami można spotkać wkładki nasączone olejami zapachowymi. Większość tych produktów ma perforowaną powierzchnię, stworzoną z myślą o oddychaniu w trakcie używania.

Wkładki do butów mają uniwersalny rozmiar samoczynnie dopasowują sie do wielkości stopy.

Kto może skorzystać z wkładek magnetycznych?

Wkładki są odpowiednio wyprofilowane aby dopsować sie do naturalnych krzywizn i wypukłosci stopy, kopiując ich kształt i wspomagając pracę mięśni, więzadeł i stawów stopy. Poleca się je w szczególności osobom, prowadzącym aktywny tryb życia i spędzają wiele godzin w pozycji stojącej. Liczba magnesów we wkładce uzależniona jest od stref stopy, które osoba je nosząca chce stymulować oraz porzadanych efektów, które chce osiągnąć. Bardzo często spotyka się wkładki magnetyczne wyposażone w 5 do 10 magnesów o różnych kształtach i umiejscowieniu na podeszwie. Przy wyborze wkładki do butów należy zwrócić uwagę ich budowę, tak aby zapewniały wygodę poruszania się oraz w pełni spełniały swoje prozdrowotne funkcje.

Jak działają wkładki magnetyczne ?

Korzystanie z wkładek magnetycznych do butów powoduje efekt potrójnego masażu : mechanicznego magnetycznego i leczniczego. Wytwarzane za pomocą magnesów pole w połączeniu z dobrze dobraną budową wkładki odpowiada za głęboką stymulację receptorów. Samoczynne uciskanie punktowe stopy podczas chodzenia wywołuje głównie poprawę krążenia krwi w całym organizmie oraz pozwala odpowiednio ukrwić wszystkie organy, dostarczając do nich substancji odżywczych, tlenu, hormonów czy enzymów przyspieszających metabolizm. Wkładki magnetyczne do butów: żelowe, lateksowe czy typu jeż, działają podobnie. Wszystkich z nich używa się przy rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii oraz rekreacyjnie dla aktywnych osób. 

Wkładki magnetyczne typu jeż: dzięki swoim wypustkom, stosuje sie profilaktycznie przy zapobieganiu odciskom i odparzeniom skóry stóp. 

Wkładki magnetyczne żelowe wzbogaa się o antybakteryjne i hipoalergiczne materiały kryjące, przez co nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą z nich korzystać bez strachu o skórne reakcje uczuleniowe. 

Wkładki magnetyczne z dodatkiem olejów eterycznych wchłaniają pot, wydzielając w zamian przyjemny zapach.

Właściwości wkładki magnetycznej do obuwia

Wkładki magnetyczne stymulują końcówki nerwowe w podeszwie stopy, pozwala to na przywrócenie do normy równowagi energetycznej organizmu. Masaż za pomocą wkładki magnetycznej umożliwia leczenie wielu chorób: układu krążenia, trawienia, układu immunologicznego, chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych, metabolicznych oraz psychicznych.

Wkładki magnetyczne:

  • · przyspieszają metabolizm i są bezcenne w walce z nadwagą, wspierjaą obniżanie poziom cukru we krwi, a także mogą wyprzeć z organizmu toksyczne złogi cholesterolu i inne szkodliwe substancje.
  • · niewelują bóle kręgosłupa i stawów kończyn dolnych, bóle migrenowe i okresowe
  • · wspierają pracę trzustki i wątroby, płuc i nerek
  • · wspomagają leczenie obrzęków kończyn dolnych, usuwają syndrom zimnych rąk i nóg
  • · polepszają samopoczucie, zwiększają koncentrację i dają ulgę zmęczonym stopom.


Jak używać wkładek magnetycznych

Aby wkładka magnetyczna prawidłowo spełniała swoje funkcje lecznicze, należy odpowiednio z niej korzystać dbając o jej czystość:

  • · trzeba dopasować wkładkę do podeszwy stopy, ugnaitając ją aby cała mieściła się we wnętrzu buta – wkładki często wyposażono w białe linii ułatwiające ich dopasowanie do stopy
  • · Leczenie należy rozpocząć od noszenia ich przez 2-3 godziny dziennie wydłużając czas co około tydzień;
  • · wkładkę magnetyczną zaleca się nosić na gołą stopę (mozna je zakryć skarpeta lub pończochą).


Dodatkowe informacje

Przeciwwskazaniem do używania wkładek magnetycznych mogą być urządzenia elektryczne, z których korzysta pacjent jnp. rozrusznik serca czy aparat słuchowy. Wkładek nie poleca się kobietom w ciąży. Dla Aby być całkowicie pewnym bezpieczeństwa użytkowania wkładki magnetycznej, można skorzystać z opinii lekarza..

Wkładek magnetycznych nie powinno się przechowywać w pobliżu przedmiotów metalowych, gdyż pole magnetyczny może ulec zakłóceniom.