Zadbaj o włosy w naturalny sposób

Aby mieć piękne, niezniszczone włosy, niestety nie wystarczą same chęci. Pierwszą najważniejszą sprawą w dbaniu o włosy jest dieta. Wszystkie witaminy i minerały trafiają do naszych włosów dopiero na końcu, jak nasz organizm już się nimi nasyci. Dlatego powinnyśmy zadbać o to, żeby w naszym jadłospisie znalazło się chude mięso, kalafior, brokuły, szpinak, czerwone warzywa i owoce. Aby mieć piękne i zadbane włosy należy robić to systematycznie. Nie wystarczy miesiąc czy dwa. Taki proces powinien nam wejść w krew i trwać całe życie. Dlatego tak ważna jest systematyczność i różnorodność. Bardzo dobre są naturalne sposoby dbania o włosy.

Jeżeli posiadasz łamliwe włosy najlepszym dla nich rozwiązaniem będzie maseczka z żółtka jajka, łyżeczki miodu i pół szklanki piwa. Należy wszystko wymieszać ze sobą, nałożyć na włosy. Trzymać pół godziny, następnie zmyć.

Aby nawilżyć włosy najlepszą metodą będzie maseczka z płatków owsianych, łyżeczki wody, miodu oraz łyżeczki odżywki do włosów. Wszystko zmiksować ze sobą i nałożyć na pół godziny. Głowę owinąć ręcznikiem. Po upływie czasu zmyć.

Aby wygładzić i nabłyścić włosy stosujemy sok z aloesu. 2 łyżki soku wymieszać z dwoma szklankami przegotowanej wody. Taki preparat stosujemy na umyte wcześniej włosy.

>

Masz kłopot z wypadający włosami. Pomoc niesie lukrecja. 2 łyżki korzenia lukrecji gotujemy 10 minut. Po ostudzeniu i odcedzeniu wcieramy w skórę głowy oraz we włosy.