Kanałowe leczenie zębów

Stomatologia jest dziedzina medycyny, która prężnie się rozwija. Wiele przypadków zębów, które jeszcze kilka lat temu nie były do uratowania — dziś można z powodzeniem leczyć. Jedną z metod leczenia poważnie uszkodzonych zębów jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe zęba na czym polega ile kosztuje?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwów z jego kanałów oraz wypełnieniu tej przestrzeni odpowiednią plombą. W związku z tym, iż po wykonaniu zabiegu ząb nie jest unerwiony — w późniejszym czasie nie powinien boleć. Niestety, kanałówki są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia jedynie w przypadku zębów od 1 do 3, natomiast od czwartego zęba za wykonanie leczenia kanałowego trzeba zapłacić. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od gabinetu oraz od ilości kanałów.

Leczenie zęba kanałowo czy boli?

Stomatolodzy z reguły podają pacjentom znieczulenie podczas leczenia kanałowego, dlatego nie powinni oni odczuwać bólu. Jeśli znieczulenie nie działa — należy ten fakt zgłosić dentyście; wówczas może ona zalecić zastosowanie większej dawki środka znieczulającego.